Instagram Postlarınızı Düzenleyebileceğiniz 7 Farklı Uygulama 

Instagram Postlarınızı Düzenleyebileceğiniz 7 Farklı Uygulama 

Kullanıcıların fotoğraf ve videolar paylaşarak etkileşimde bulundukları Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi. Her geçen gün kullanıcı kitlesini arttıran bu uygulama kullanıcılara adeta bir görsel şölen sunuyor. Instagram postlarınızı düzenlenmiş ve düzeltilmiş olarak paylaşmanız da profiliniz için oldukça önemli oluyor. 

Instagram son zamanlarda video içeriklerin sıklığını arttırmış olsa da uygulamanın asıl amacı fotoğraf paylaşmak. Birçok kullanıcı da bu uygulamayı fotoğraflarını paylaşmak amacıyla kullanıyor. Fotoğrafların hem düzeni hem de görünümü görsel bir uygulama olan Instagram için büyük önem taşıyor. 

Fotoğraf paylaşmak hem anıları hem de fotoğrafçılık yeteneklerini paylaşmanın en güzel yolu. Instagram da bu iş için oldukça iyi bir etkileşim aracı. Fotoğrafları en güzel haliyle paylaşmak için ise düzenlemek ve üzerinde uğraşmak gerekiyor. İşte bu nedenle sizin için hazırladığımız Instagram postlarınızı düzenleyebileceğiniz 7 farklı uygulama.

instagram içerik

Lightroom

Instagram kullanıcılarının kullandığı Lightroom, geniş düzenleme seçenekleriyle kullanıcılara fotoğraflarını en iyi hale getirmelerine yardımcı oluyor. Adobe Lightroom’un telefonlarda kullanılabilir hali olan bu uygulama profesyonel fotoğraf düzenlemek için oldukça ideal.

Pozlama, kırpma, beyaz ayarı gibi birçok ayar uygulama üzerinden yapılabiliyor. Adobe markasına ait olan bu uygulama kullanıcılara başta zor gelebilir fakat alıştıkça profesyonel düzenlemelere olanak sağlıyor. Uygulama ücretsiz indirilebiliyor ancak uygulama içerisinde bazı özelliklere erişebilmek için ücret gerekebiliyor. Lightroom’u Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayınız. 

VSCO

Instagram postlarınızı düzenleyebileceğiniz en popüler uygulamalardan biri de VSCO. VSCO kolay ara yüzü ve kendine özgü fotoğraf düzenleme tarzı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Uygulama içerisinde hazır filtreler bulunduğu gibi kullanıcıların kendi filtrelerini oluşturabileceği hassas düzenleme seçenekleri de bulunuyor. 

Kullanıcılar uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirse de uygulama içerisinde daha profesyonel editler için satın alma seçeneklerine erişebiliyor. Ayrıca bir fotoğraf paylaşma uygulaması da olan VSCO’da kullanıcılar düzenledikleri fotoğrafları uygulama üzerinden paylaşabiliyor. VSCO’yu Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

UNFOLD

Instagram’ın kullanıcılar tarafından en çok kullanılan ve sevilen bölümlerinden bir tanesi de hikayeler bölümü. Instagram hikayelerini oluşturmak ve eğlenceli hale getirmek için vazgeçilmez uygulamalardan bir tanesi de UNFOLD. 

UNFOLD içerisinde birçok kolaj ve çerçeve yer alıyor. Instagram hikayelerinizi daha güzel hale getirecek olan bu uygulama büyük oranda ücretsiz. Siz de UNFOLD’ u indirip hikayelerinize farklı bir hava katmak istiyorsanız Android için buraya, IOS için buraya tıklayabilirsiniz.

Picsart

Picsart uygulaması Instagram postlarınızı en iyi şekilde düzenleyebileceğiniz uygulamalar arasında. Bu uygulama uzun zamandır Instagram kullanıcıları tarafından kullanılıyor ve oldukça beğeniliyor. Uygulama içerisinde efektler ve filtreler fotoğraflarınızı düzenlemenize yardımcı oluyor. Picsart’ı Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

FaceApp

Bir dönem yaşlandırma uygulaması olarak ünlenen FaceApp, günümüzde Instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılıyor. Yaşlandırma, gençleştirme gibi eğlenceli efektlerin yanında yüzü ve vücudu şekillendirmek için araçlar uygulama içerisinde yer alıyor. 

Kullanıcılar FaceApp’i etkileyici bir görünüm elde etmek için ücretsiz olarak indirse de uygulama içerisinde büyük oranda ücretli. Siz de FaceApp’i indirmek istiyorsanız Android için buraya, IOS için buraya tıklayabilirsiniz.

Snapseed

Instagram postlarınızı düzenleyebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri olan Snapseed, uygulama içerisinde sunduğu araçlarla oldukça beğeniliyor. Birçok fotoğraf düzenleme aracı Snapseed’de yer alıyor. Ayrıca kolay kullanım sağlayan bu uygulama birçok kişinin ilk tercihleri arasında.

Snapseed, fotoğrafları ışık, poz, renk, biçim bakımından düzenleyebileceğiniz oldukça kapsamlı bir uygulama. Fotoğraf düzenlemek için en çok tercih edilen uygulamalar arasında olan Snapseed’in en iyi özelliklerinden biri de tamamen ücretsiz olması. Siz de Snapseed’i indirmek istiyorsanız Android için buraya, IOS için buraya tıklayabilirsiniz.

Canva

Özellikle de grafik tasarımcılar tarafından çok beğenilen Canva, hem web hem de telefon üzerinde kullanılabiliyor. İçerisindeki şablonlar ve düzenleme araçlarıyla özellikle de kurumsal Instagram hesapları için oldukça verimli düzenleme seçenekleri sunuyor. 

Instagram postlarınızı ve bunun yanında birçok projenizi düzenleyebileceğiniz bir uygulama olan Canva, hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları ile kullanıcılara sunuluyor. Siz de Canva’yı indirmek istiyorsanız Android için buraya, IOS için buraya tıklayabilirsiniz.

Önerilenler
Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.