Kitlenizi Büyütmenizi Sağlayacak 7 Instagram Özelliği 

Kitlenizi Büyütmenizi Sağlayacak 7 Instagram Özelliği 

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Kullanıcıların fotoğraf, video ve canlı yayınlarla paylaşım yapabildiği Instagram herkes tarafından çok seviliyor. Günümüzde bir sosyal medya platformundan çok reklam ve işbirlikleri için bir iş alanı haline gelen bu uygulamada takipçi sayısının önemi de her geçen gün artıyor. Uygulamanın bazı özellikleri kullanıcıların kitlesini arttırmasına yardımcı oluyor. İşte kitlenizi büyütmenizi sağlayacak 7 Instagram özelliği.

instagram post

Hastagler

Hastagler yani etiketler kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor. Aynı konu etiketi altındaki paylaşımları bir araya getiren ve ilgili kullanıcıların karşısına çıkaran hastagler kitlesini büyütmek isteyen kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. 

Hastag kullanımı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle çok fazla hastag kullanmadan paylaşım yapmak gerekiyor. Seçilen etiketlerden bazılarının çok paylaşım yapılan, bazılarının da daha az paylaşım yapılan etiketler olması gerekiyor. Bu sayede gönderinizin daha çok kişi tarafından görülmesi ve etkileşim alması sağlanıyor.

Reels

Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri de reels videolar. Instagram’ın popüler uygulama Tiktok’tan esinlenerek ortaya çıkardığı reels videolar kullanıcılar tarafından kısa sürede çok beğenildi. 15, 30, 60 ve 90 saniyelik bu videolar yemek, makyaj, moda, eğlence içerikleri üretilmesine olanak sağlıyor.

Etkileşim arttırmak için iyi bir Instagram özelliği olan Reels videolar, keşfet sayfasında oldukça büyük bir yer kaplıyor. Reels’lar için birçok editleme seçeneği uygulama içerisinde yer alıyor. Ayrıca etkileşimi arttırmak için kullanıcıların reels videoları birleştireceği reels remiks adlı bir özellik de yer alıyor. 

Siz de Instagram’da kitlenizi arttırmak istiyorsanız reels videoları mutlaka denemelisiniz. Instagram keşfet sayfasında bolca bulunan bu videolar kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Ayrıca etkileşimi arttırmak için çok iyi bir yol oluyor.

Sen De Ekle Özelliği 

Oldukça yeni olan Instagram özelliği, kullanıcıların bir konu hakkında hikaye paylaşarak hikaye zinciri oluşturmasını sağlıyor. Hikayeler kısmında sen de ekle özelliğine tıklayarak kendileri de konu hakkında hikaye paylaşabiliyor. 

Örneğin “evcil hayvanını paylaş” başlığı altında sen de ekle çıkartmasıyla hikaye paylaşan bir kullanıcıya diğer kullanıcılar bu çıkartmaya tıklayarak kendi hayvanlarını paylaştıkları hikayelerle yanıt verebiliyor. Aynı sen de ekle çıkartması altında fotoğraf paylaşan kullanıcıların profili de baloncuklar halinde çıkartmanın altında görülüyor. Kullanıcılar, etkileşim arttırmak için iyi bir yol olan bu özelliği oldukça beğendi.

Canlı Odalar – Live Rooms

Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan canlı odalar yani “live rooms” kullanıcıların aynı anda yayın yapabilmesine olanak sağlıyor. Özellikle de reklamlar için oldukça sık tercih edilen bu uygulama kullanıcılar için oldukça olumlu olabiliyor. Kitlesini arttırmak isteyen kullanıcıların da dikkatini çeken bu özellik 4 kullanıcıya canlı yayın odası açma fırsatı sunuyor.

Instagram canlı yayın özelliği kullanıcılara önceden de sunulan bir özellikti. Ancak bu yayınlarda yayın sahibine ek olarak yalnızca bir kullanıcı misafir olarak katılabiliyordu. Canlı odalar özelliğinde ise yayını açan kullanıcıya ek olan 3 misafir kullanıcı da yayına katılabiliyor.

Ortak Paylaşım – Collab 

Kullanıcılar oldukça yeni bir Instagram özelliği olan ortak paylaşım özelliğini kısa sürede çok sevdi. Bu özellik iki hesabın bir gönderiyi ya da reels videosunu beraber paylaşmasına olanak sağlıyor. Collab özelliği iş birlikleri ve eğlenceli arkadaşlıklar için oldukça yararlı oluyor. 

Kitlenizi büyütmek istiyorsanız siz de ortak paylaşım özelliğini kullanarak diğer kullanıcılarla ortak gönderi paylaşabilirsiniz. Kitlenize yeni isimler katacak olan bu özellik ile siz de Instagram’da takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Profesyonel Pano

Instagram’ın içerik üreticileri için çıkardığı profesyonel pano özelliği, kullanıcıların profillerindeki hareketliliği görmesine yardımcı oluyor. Bu sayede, kullanıcılar bu pano ile son 90 gün içerisindeki erişim bilgilerini ve analizlerini görüntüleyebiliyor. 

Profesyonel pano sayesinde kullanıcılar hangi gönderilerinin daha fazla etkileşim aldığını görebiliyor. Bu da kullanıcılara profilleri hakkında bir ön görü sağlıyor. İnstram’ı daha profesyonel kullanmak isteyen kullanıcılar bu özellikten kolaylıkla yararlanabiliyor.

İşletme Hesabı Özelliği

Kitlenizi büyütmenize yardımcı olacak bir diğer Instagram özelliği ise işletme hesabı özelliği. Yukarıda anlattığımız profesyonel pano ve birçok diğer profesyonel araç işletme hesabı kullanımı ile kullanıcılara sunuluyor. 

Instagram’da profesyonel şekilde var olmak isteyen kullanıcıların mutlaka bu Instagram özelliği ile işletme hesabı açmaları gerekiyor. Hesabınızı nasıl işletme hesabına çevireceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Önerilenler
Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.