Tiktok’ta Takipçi Kazanmanın 7 Yolu

Tiktok’ta Takipçi Kazanmanın 7 Yolu

2016 yılında piyasaya sürülen Tiktok, giderek artan bir kullanıcı kitlesiyle günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline dönüştü. Kullanıcıların kısa videolar paylaşarak eğlenceli video editleriyle eğlendikleri Tiktok uygulamasının ünü her geçen gün artıyor. Kullanıcılar da Tiktok’ta takipçi kazanmak için yollar arayarak bu uygulamada popülerliği yakalamaya çalışıyor. 

Uygulama içerisinde bulunan sesler, efektler, görseller ve çeşitli edit materyalleri ile kullanıcılar videolarını düzenleyebiliyor. Aynı zamanda canlı yayın yapmak için de olanak sağlayan Tiktok, yayınlarda izleyicilerin emojiler ve ikonlarla bağış yapmasıyla öne çıkıyor. Hal böyle olunca Tiktok kullanıcıları, bunu bir gelir yöntemi olarak görüyor. Bu nedenle herkes Tiktok’ta takipçi kazanmanın yollarını arıyor. İşte sizin için derlediğimiz Tiktok’ta takipçi kazanmak için 7 yol:

Tiktok'ta takipçi kazanmak

Orijinal Bir Konsept Belirleyin 

Tiktok kullanıcıların dans, yemek, makyaj, eğlence gibi konseptlerde video paylaşmasına olanak sağlıyor. Ancak uygulama içerisinde dikkat çekmek ve farklılık yaratmak için özgün içerikler üretmek gerekiyor. 

Tiktok’ta kimi zaman viral olan ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğu tarafından beğeniyle karşılanan akımlar oluyor. Genellikle dudak okuma ya da dans içerikleri olan bu viral akımlara katılarak avantaj sağlayabilirsiniz. Ancak herkes tarafından yapılan bu akımları yaparken bile orijinalliğinizden ödün vermemeniz ve özgün katkılarda bulunmanız gerekir.

Günlük Olarak Video Paylaşın 

Tiktok’ta takipçi kazanmak için aktifliğinizi korumanız ve günlük olarak video paylaşmanız gerekir. Ne kadar aktif olursanız uygulama içerisinde görünmeniz ve takipçi kazanmanız da o kadar kolay olacaktır. Tiktok keşfet sayfasında aktif kullanıcılar sürekli olarak diğer kullanıcılara önerilmekte ve bu sayede kullanıcıların takipçi sayıları artmaktadır. 

Günlük video üretmek sayfanızın güncel kalması için oldukça önemlidir. Uzun süre video paylaşmadığınızda hesabınızdan takipçi kaybetmeniz oldukça olasıdır. Sürekli olarak popüler akımları takip ederek güncelliğinizi koruyabilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. 

Popüler Olan Müzikleri Kullanın 

Tiktok müzikleri açısından oldukça zengin olan bir uygulamadır. Tiktok’ta popüler müzikleri kullanarak ya da birleştirerek yapılan birçok akım bulunmaktadır. Takipçi kazanmak için sizin de bu akımlara ayak uydurmanız ve popüler olan müzikleri kullanarak videolar çekmeniz gerekir. 

Tiktok’ta popüler olan müzikleri keşfetmek ise oldukça basit. Uygulamanın keşfet bölümünde biraz dolaşmanız ve kullanılan müzikleri öğrenmek için videoların sağ alt köşesindeki plak simgesine tıklamanız yeterli. Plak simgesine tıkladığınızda açılan ekrandan müziğin kaç videoda kullanıldığını görebilirsiniz.

Diğer Kullanıcılar İle Düet Yapın 

Düet editleri Tiktok’ta kullanıcıların yan yana gelmeden beraber video çekmesini sağlayan bir özellik. Bu sayede kullanıcılar uzaktan sosyalleşerek beraber video çekebiliyorlar. Düet videoları kullanıcılar arasında takipçi kazanmanın en iyi yollarından biri olarak görülüyor. 

Diğer kullanıcılarla düet videoları yapmak Tiktok’ta takipçi kazanmak için önemli yöntemlerden biri. İlk etapta sizinle benzer sayıda takipçisi olan kullanıcılarla düet yapmanız daha iyi olacaktır. Popülerliğiniz arttıkça daha yüksek takipçi sayılarına sahip olan kullanıcılarla da düet yapabilirsiniz. Düet yapmak takipçi kitlenize yenilerini eklemek için oldukça uygun bir yoldur. 

Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızla Bağlantı Sağlayın

Tiktok haricinde kullandığınız Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızdan Tiktok videolarınızı paylaşmanız takipçi sayınızın artmasına yardımcı olacaktır. Diğer sosyal medya hesaplarınızdaki takipçileriniz videolarınızı görerek sizi Tiktok hesabınızdan da takip etmek isteyeceklerdir.

Ekipmanlarınızı Geliştirin 

Tiktok’ta yalnızca telefonunuzu kullanarak bile video çekmeniz ve profesyonelce editlemeniz mümkün. Video çekmeye de bu şekilde başlayabilir ve telefonunuzla çektiğiniz videoları editleyerek paylaşım yapabilirsiniz. Ancak takipçi sayınız arttıkça video çekim becerilerinizi ve ekipmanlarınızı geliştirmeniz faydalı olacaktır. 

Örneğin bir telefon tripodu almak ya da bir ışık aracı almak daha iyi videolar çekmek için destek sağlayacaktır.

Daha profesyonel videolar çekmek için yalnızca ekipmanlarınızın iyi olması yeterli olmayacaktır. Teknik bilginizin de yeterli olması gerekir. Işık ve poz bilginizi, video editleme araçlarını kullanma yeterliliğinizi arttırabilirsiniz. Böylece daha iyi videolar çekerek daha çok takipçi kazanabilirsiniz. 

Diğer Kullanıcıları Takip Edin

Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Tiktok’ta takipçi kazanmak için de diğer kullanıcıları takip etmeniz gerekmektedir. Tarzını ve videolarını beğendiğiniz kullanıcıları takip etmeniz hem size ilham sağlayacak hem de kitlenizi arttırmanız için size yardımcı olacaktır. 

İşte günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Tiktok’ta takipçi kazanmak için gerekli olanlar. Siz de TikTok’ta videolar çekerek popüler olmak istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz. Tiktok uygulamasına ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Önerilenler
Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.